Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık

Tarihî ve Doğal Güzelliklerimiz Metni Cevapları (3. Sınıf Hayat Bilgisi)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evren Yayıncılık 5. Ünite Ülkemizde Hayat Sayfa 129, 130, 131, 132, 133 Tarihî ve Doğal Güzelliklerimiz Etkinlik Soruları ve Cevapları

Tarihî ve Doğal Güzelliklerimiz Metni Cevapları (3. Sınıf Hayat Bilgisi)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı 

Yakın çevrenizde gördüğünüz tarihî, doğal veya turistik bir yerin ismini söyleyiniz.

  • Cevap: Dolmabahçe Sarayı.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı 

Yaşadığınız ilde bulunan tarihî ve turistik yerlerle ilgili bir broşür hazırlayınız. Hazırladığınız broşürü ürün dosyanıza koyunuz.

  • Cevap: Ben İstanbul’da yaşıyorum. Aşağıdaki tarihi ve turistik yerleri örnek verebilirim.

Boğaz, Beşiktaş, Ortaköy hattı.
Kuruçeşme, Arnavutköy, Bebek ve Rumeli hisarı.
Emirgan korusu.
Dolmabahçe sarayı.
Beyoğlu, Taksim, galata kulesi
Madame Tussauds balmumu heykel müzesi
Tarihi İstanbul yarımadası.
Sultanahmet meydanı, Sultanahmet camii ve Yerebatan sarnıcı.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı 

1) Aşağıda, yurdumuzdaki doğal yerlerden Pamukkale travertenlerine ait görsel verilmiştir. Genel Ağ adresinden Pamukkale travertenleriyle ilgili bilgi edinerek noktalı yerlere yazınız.

  • Cevap: Ülkemizin Denizli şehrinde bulunan Pamukkale Travertenleri, jeolojik olaylar sonucu oluşmuş fay hatlarından gelen termal sıcak su kaynaklarının buradaki kayaçlar üzerine dökülmesiyle ortaya çıkan bir yapıdır. Tamamen doğal yollarla oluşmuş olan Pamukkale travertenleri şifa kaynağı olan 17 adet sıcak su alanı içermektedir. Sadece ülkemizde değil, dünya genelinde tanınan travertenler yoğun bir şekilde turist ve ziyaretçi akınına uğramaktadır. Ayrıca travertenlerden çıkan sular, sağlık turizmi için de bölgeyi zenginleştirmiştir. Özellikle romatizmaya iyi geldiği belirtilen bu sulara girerek şifa bulmak isteyen hastalar, hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanında bölgeye akın etmektedir. Bazı kaynaklardan çıkan suların, insan vücudunu yakan sıcaklıkta olması sebebiyle, bu kaynak suları kullanarak sağlık hizmeti veren oteller, çıkan suları öncelikle geniş bir alanda uzun saatler boyunca bekletmektedir. İnsan vücudunu yakmayacak seviyeye eriştiği zaman ise, turistlerin girdiği sağlık havuzuna aktarmaktadır.

2) Aşağıya, ülkemizdeki turistik yerlerden bir tanesinin resmini bularak yapıştırınız. Altına bu turistik yerin adını yazınız.

  • Cevap

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evren Yayıncılık 5. Ünite Ülkemizde Hayat Sayfa 129, 130, 131, 132, 133 Tarihî ve Doğal Güzelliklerimiz Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
clap
4
unlike
3
angry
0
happy
0
love
0
confused
0
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!