Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Tarım (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Tarım (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Tarım (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Tarım (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarım (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Tarım bölümünde; ürünlerin muhafazası, verimli bir şekilde işlenmesi, değerlendirilmesi ve pazarlanması gibi konular işlenmektedir. Bu program kapsamındaki öğrenciler, İnsanlar için verimli, ekonomik ürünler yetiştirmek; bitkisel, hayvansal ürünler yetiştirmeyi ve ürünlerin kalite verimleri nasıl sağlandığı hakkında bilgi sahibi olabilir. Bitki yetiştiriciliği, bitki ilaçlamaları, hayvan yetiştiriciliği ve su ürünleri üretim sistemleri gibi dersleri alarak programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Gıda Mühendisliği, Hayvansal Üretim ve Organik Tarım İşletmeciliği gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Tarım bölümünü bitiren öğrenciler; kurum ve kuruluşların tarım, tarım aletleri ve sulama alanlarında ‘’Tekniker’’ olarak iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Tarım (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Tarım (Açıköğretim) TYT 209.00 800 1500613

Tarım (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!