Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları, Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Başarı Sıralamaları, Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarım ticareti ülkenin en önemli gelir kaynaklarından bir tanesidir ve bu yüzden Tarım Ticareti ve İşletmeciliği, bu önemli gelir kaynağı bünyesinde daha donanımlı kişilerin çalışması için kurulan bir bölümdür. Alınan eğitim doğrultusunda işletmelerin kar oranı arttırılabilir. Dersler içerisinde finansal konuların da bulunması işletme muhasebesi hakkında bilgi sahibi olmayı da sağlamaktadır. Pazarlama üzerine de derslerin bulunması, bolümü tercih edecek olan aday öğrenciler için, satış portföyünün artmasına yardımcı olur.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü mezunları, tarım üzerine iş yapan tüm firmalarda çalışabilmelerine ek, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bünyesinde de iş bulma olanaklarına sahiptir. Belirli bir süre ilaç veya tohum pazarlama işletmelerinde çalıştıktan sonra ise, kendi firmalarını da kurabilme şansına sahip olan mezunlar, kamu kuruluşları için yapılan sınavdan gerekli puanı aldıklarında devlet bünyesinde de çalışabilir.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Yeditepe Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİTarım Ticareti ve İşletmeciliği(İngilizce)(Burslu)EA333.002131414
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİTarım Ticareti ve İşletmeciliği(İngilizce)(%50 İndirimli)EA0.0020Dolmadı

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!