Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Tarımsal Biyoteknoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarımsal Biyoteknoloji Taban Puanları, Tarımsal Biyoteknoloji Başarı Sıralamaları, Tarımsal Biyoteknoloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarımsal Biyoteknoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Genetik bilimine ilgisi olan her öğrenci için, kesinlikle atın değerinde bir bölüm olan Tarımsal Biyoteknoloji bölümü, organizma genleri üzerinde çalışarak, yeni türler geliştirmeyi mümkün hale getirmeyi hedefler. Tarımdaki kaliteyi ve kar oranını arttırmak ise diğer ve en önemli hedeflerden bir tanesidir. Bölümde, yeni tohumlar üretme becerisi, bölüm eğitimi ile öğrencilere kazandırılır, ortam şartlarına daha dayanıklı türlerin üretilmesi için eğitim verilir ve hücre ile dokulara yönelik çalışmalar da yapılması, bölümü tercih edecek öğrenciler için, oldukça donanımlı bir eğitim olduğunun göstergesidir.

Tarımsal Biyoteknoloji bölümünden mezun olan öğrenciler, genellikle laboratuvar ortamlarında çalabilir ve üniversite laboratuvarlarında da bu fırsat devam etmektedir. Mezuniyet sonrası kendi işletmelerini de kurabilen öğrenciler, mikroorganizma araştırma ve geliştirme üzerine faaliyetler yürüten firmaların da uygun iş alternatifleri arasında olması gibi geniş bir iş ağına sahiptir.

Tarımsal Biyoteknoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Akdeniz Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Erciyes Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİTarımsal BiyoteknolojiSAY242.0030379272
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİTarımsal BiyoteknolojiSAY233.0040425625
ERCİYES ÜNİVERSİTESİTarımsal Biyoteknoloji(KKTC Uyruklu)SAY0.001Dolmadı
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİTarımsal BiyoteknolojiSAY0.0025Dolmadı
ERCİYES ÜNİVERSİTESİTarımsal BiyoteknolojiSAY0.0020Dolmadı
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİTarımsal BiyoteknolojiSAY0.0020Dolmadı
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİTarımsal BiyoteknolojiSAY0.0030Dolmadı
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİTarımsal BiyoteknolojiSAY0.0020Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİTarımsal BiyoteknolojiSAY0.0020Dolmadı

Tarımsal Biyoteknoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!