Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Tarımsal Genetik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarımsal Genetik Mühendisliği Taban Puanları, Tarımsal Genetik Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Tarımsal Genetik Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarımsal Genetik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ziraat mühendisliği bünyesinde bulunan Tarımsal Genetik Mühendisliği bölümü, bitki genetiği konusunda yenilikler uygulamayı sağlar. Bitki genetiğinde meydana gelecek değişimlerle tarımdan alınan verimi arttırmayı da amaçlayan bölüm, öğrencilerine diğer ziraat mühendisliği derslerini de sunmaktadır. Araştırmaya ve geliştirmeye yatkın kişilerin zevkle yapacağı mesleklerden birisidir. Genetik çeşitliliği oluşturmak için gerekli becerilere sahip kişiler yetiştirmeyi hedefleyen Tarımsal Genetik Mühendisliği, tarımda yenilikler yapacak ve projelere danışmanlık yapacak donanımları da sunmaktadır.

Tarımsal Genetik Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrenciler, mezun olduktan sonra ‘‘Ziraat Mühendisi’’ olarak meslek hayatlarına başlar. Mezunlar; tohum sektöründe, kamu bünyesinde ve tarım ürünlerinin kullanıldığı fabrikalar içerisinde de iş bulabilecek geniş seçeneklere sahiptir. Bu geniş iş fırsatlarına ek, tarımın günden güne artmasıyla, iş olanakları da gelişmeye devam edecektir.

Tarımsal Genetik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİTarımsal Genetik Mühendisliği(İngilizce)SAY267.0030277201

Tarımsal Genetik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!