Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları, Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Tarımsal İşletmeciliği Bölümünün amacı; bitki ve hayvan tarımsal ürünü üretim alanında, bilimsel yöntemlerle çalışabilecek, topluma sağlıklı gıdalar temini ve bunları tüketme olanağı sağlayabilecek, dünyada tarım konusundaki yeni yaklaşımlara uyum sağlayabilecek, pazarlama, üretim ve işleme konularında bilgi sahibi olan girişimci-tarımcılar yetiştirmektir. Bu program kapsamında: Ekoloji, tarım ve çevre, toprak bilgisi, gübreleme ve girişimcilik gibi dersler alarak programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Kamu Yönetimi ve İktisat gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Tarımsal İşletmecilik bölümünü bitiren öğrenciler; tarım işletmelerinde, devlete ait laboratuvar, işletme, arazi gibi alanlarda, belediyelere ait kuruluşlarda, özel girişimcilerin seraları, işletmeleri, arazi, bağ ve bahçelerinde iş bulabilir.

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Harran Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilikTYT216.00601321646
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilik (İÖ)TYT206.00551488215
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilikTYT0.0020Dolmadı
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilikTYT0.0020Dolmadı
HARRAN ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilikTYT0.0025Dolmadı

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!