Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları, Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Tarımsal İşletmeciliği Bölümünün amacı; bitki ve hayvan tarımsal ürünü üretim alanında, bilimsel yöntemlerle çalışabilecek, topluma sağlıklı gıdalar temini ve bunları tüketme olanağı sağlayabilecek, dünyada tarım konusundaki yeni yaklaşımlara uyum sağlayabilecek, pazarlama, üretim ve işleme konularında bilgi sahibi olan girişimci-tarımcılar yetiştirmektir. Bu program kapsamında: Ekoloji, tarım ve çevre, toprak bilgisi, gübreleme ve girişimcilik gibi dersler alarak programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Kamu Yönetimi ve İktisat gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Tarımsal İşletmecilik bölümünü bitiren öğrenciler; tarım işletmelerinde, devlete ait laboratuvar, işletme, arazi gibi alanlarda, belediyelere ait kuruluşlarda, özel girişimcilerin seraları, işletmeleri, arazi, bağ ve bahçelerinde iş bulabilir.

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Harran Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilik TYT 216.00 60 1321646
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilik (İÖ) TYT 206.00 55 1488215
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilik TYT 0.00 20 Dolmadı
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilik TYT 0.00 20 Dolmadı
HARRAN ÜNİVERSİTESİ Tarımsal İşletmecilik TYT 0.00 25 Dolmadı

Tarımsal İşletmecilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!