Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi bölümünün amacı; tarımsal ürünlerin sınıflandırılması, paketlenmesi, işlenmesi ve muhafaza edilmesinde çalışacak teknikerler yetiştirmektir. Bu program kapsamında: Fizik, kimya ve biyoloji gibi zorunlu derslerin yanında, tarla bitkileri, bahçe bitkileri, gıda bilimi ve teknolojisi gibi dersler alarak programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ya da Maliye gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; tarım ve köy işleri, ihracat geliştirme merkezi, ziraat fakülteleri, belediyeler ve birçok alanda iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Kayseri Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama TeknolojisiTYT0.0030Dolmadı
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama TeknolojisiTYT0.0020Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama TeknolojisiTYT0.0030Dolmadı

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!