Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Tarımsal Yapılar ve Sulama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Tarımsal Yapılar ve Sulama Taban Puanları, Tarımsal Yapılar ve Sulama Başarı Sıralamaları, Tarımsal Yapılar ve Sulama Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tarım verimliliği, birçok faktörden etkilenmektedir; bu faktörleri oluşturmak ve ülke tarımını kalkındırmak için alanında uzman ziraat mühendislerinin yetişmesi önemlidir. Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümü, uzmanlaşmış mühendis dallarından biridir ve bitkinin iyi bir şekilde gelişmesi için gerekli olan ortamı ona sunmayı amaçlamakla beraber, doğal kaynakların tarım için sürdürülebilir hale gelmesini sağlar. Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümünü tercih edecek olan aday öğrenciler için, verimliliği etkileyen faktörler, farklı dersler olarak öğrencilere sunulur ve bu dersler sayesinde, öğrencilerin, tam donanımlı mezunlar olarak yetişmesi sağlanır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümünden mezun olan öğrenciler için; Devlet Su İşleri ve sulama üzerine kuruluşlar en çok tercih edilen iş olanakları arasındadır. Mezunlar, belediye bünyesinde ve tarım bakanlığında çalışabilmelerine ek, sulama işlemleri için ekipman üreten kuruluşlarda çalışabilir veya kendi üretim firmalarını da kurabilir.

Tarımsal Yapılar ve Sulama Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Akdeniz Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Selçuk Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Yapılar ve Sulama SAY 231.00 20 435971
EGE ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Yapılar ve Sulama SAY 227.00 25 455637
EGE ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Yapılar ve Sulama(KKTC Uyruklu) SAY 222.00 1 469982
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Yapılar ve Sulama SAY 0.00 30 Dolmadı
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Yapılar ve Sulama SAY 0.00 11 Dolmadı
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Tarımsal Yapılar ve Sulama SAY 0.00 15 Dolmadı

Tarımsal Yapılar ve Sulama Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!