Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Tarla Bitkileri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Tarla Bitkileri 2 Yıllık Taban Puanları, Tarla Bitkileri 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Tarla Bitkileri 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tarla Bitkileri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık ve sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Tarla Bitkileri bölümü; bağ ve bahçelerde çeşitli sebze ve meyvelerin bilimsel yöntemlerle yetiştirilmesi, türlerinin geliştirilmesi, ürünlerin toplanması, korunması ve pazarlanması konularında uzman ‘’Ziraat Teknikeri’’ yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Kimya, jeoloji ve ekonomi gibi temel derslerin yanı sıra, tarım ekonomisi, genel bağcılık, meyve yetiştirme ilkeleri ve bahçe bitkileri fizyolojisi ve gibi dersler verilmektedir. Bağ-bahçe işlerinin daha fazla içine girmek isteyen, yeryüzündeki bitki çeşitliliğini merak eden ve bitkilerin hayatına dair çalışmalar yapmak isteyen her öğrenci, bu bölümü, tercihlerinin arasına ekleyebilir. Bölümden mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Kamu Yönetimi ve İktisat gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Tarla Bitkileri bölümünü bitiren öğrenciler; Gıda Tarım ve Hayvancılık, Çevre ve Şehircilik, Çevre ve Orman Bakanlıklarına bağlı kamu kurumlarında ve özel sektöre ait tarımsal işletmelerde çalışabilme fırsatına sahiptir.

Tarla Bitkileri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Adıyaman Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ Tarla Bitkileri TYT 205.00 30 1651438
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ Tarla Bitkileri TYT 0.00 25 Dolmadı
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Tarla Bitkileri TYT 0.00 25 Dolmadı

Tarla Bitkileri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!