Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Başarı Sıralamaları, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bulunduğumuz coğrafya, birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Her uygarlık yaşadığı coğrafyada kendinden bir miras bırakmıştır. Bu kültür mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için kurulan Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümü, bu bilinç ile çalışacak bireyler yetiştirmektedir. Tarihi kalıntılara ve olaylara ilgi duyan kişiler için tercih edilen mesleklerden bir tanesi olan bölüm, eserlerin sorunlarını ortadan kaldıran ve uzun yıllar aynı kalmasına yardımcı olan, kaliteli mezunlar yetiştirmeyi hedefler.

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümünden mezun olan öğrenciler, müzeler bünyesinde ‘’Restoratör’’ olarak çalışabilmelerine ek, devlet kurumlarında restorasyon planlamalarında da görev alabilir. Bu bölümde nitelikli öğrenci yetiştirmek amacıyla eğitmen de  olabilen mezunlar, ülkemizin kültürel mirasının korunması ve onarılması adına yapılan projelerde aktif rol oynar.

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım EA 266.00 25 402869

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!