Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Başarı Sıralamaları, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bulunduğumuz coğrafya, birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Her uygarlık yaşadığı coğrafyada kendinden bir miras bırakmıştır. Bu kültür mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için kurulan Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümü, bu bilinç ile çalışacak bireyler yetiştirmektedir. Tarihi kalıntılara ve olaylara ilgi duyan kişiler için tercih edilen mesleklerden bir tanesi olan bölüm, eserlerin sorunlarını ortadan kaldıran ve uzun yıllar aynı kalmasına yardımcı olan, kaliteli mezunlar yetiştirmeyi hedefler.

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümünden mezun olan öğrenciler, müzeler bünyesinde ‘’Restoratör’’ olarak çalışabilmelerine ek, devlet kurumlarında restorasyon planlamalarında da görev alabilir. Bu bölümde nitelikli öğrenci yetiştirmek amacıyla eğitmen de  olabilen mezunlar, ülkemizin kültürel mirasının korunması ve onarılması adına yapılan projelerde aktif rol oynar.

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİTaşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve OnarımEA266.0025402869

Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!