Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Taban Puanları, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Başarı Sıralamaları, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim kaynakları günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır ve bu kaynaklardan biri olan televizyon ise, gün geçtikçe ilerleyen teknoloji çağında, yönetilmesi gereken bir meslek haline gelmiştir. Tam burada devreye giren Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü, bu gelişmeleri takip eden ve uygulayan bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Öğrenciler dünyada var olan teknolojik gelişmeleri televizyon dünyası için kullanmak amacıyla çalışmalar yapar. Bölüm, televizyon ve programcılık mesleklerine dair teknik bilgileri öğrencilerine aktarmayı ise bir hedef haline getirmiştir.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümünden mezun olan öğrenciler; yerel ve ulusal kanallarda çalışma fırsatına sahiptir ve buna ek, prodüksiyon şirketleri mezunlar için yaygın işe alanlarından bir tanesidir. Aldıkları eğitim sayesinde, mezunlar, muhabir olarak da kanallarda görev alabilir ve kanal bünyesinde farklı bölümlerde iş bulma şansları vardır.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Bilgi Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Beykent Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Televizyon Haberciliği ve Programcılığı(Fakülte)(İngilizce)(Burslu) SÖZ 438.00 4 2708
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ Televizyon Haberciliği ve Programcılığı(Fakülte)(Burslu) SÖZ 380.00 3 31783
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ Televizyon Haberciliği ve Programcılığı(Fakülte)(Burslu) SÖZ 357.00 5 67479
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ Televizyon Haberciliği ve Programcılığı(Fakülte)(%75 İndirimli) SÖZ 246.00 45 640760
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ Televizyon Haberciliği ve Programcılığı(Fakülte)(%50 İndirimli) SÖZ 212.00 3 853131
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ Televizyon Haberciliği ve Programcılığı(Fakülte)(%75 İndirimli) SÖZ 0.00 24 Dolmadı
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Televizyon Haberciliği ve Programcılığı(Fakülte)(İngilizce)(%50 İndirimli) SÖZ 0.00 38 Dolmadı

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!