Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
3. Sınıf Türkçe Gizem Yayıncılık

Televizyoncu Ali Serbest Okuma Metni Etkinlik Cevapları (3. Sınıf Türkçe)

Televizyoncu Ali Serbest Okuma metni cevapları ve soruları, Gizem Yayıncılık 3. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 213-214 (Bilim ve Teknoloji)

Televizyoncu Ali Serbest Okuma Metni Cevapları

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Gizem Yayıncılık Sayfa 213 Cevabı

TELEVİZYONCU ALİ

Ali okuldan gelmiş, ödevini yapmış. Ama doğru mu, yanlış mı diye bakmadan karalamış ödevini. Sonra hemen televizyonun başına geçmiş. Bu her gün böyle oluyormuş. Ali, derslerine ve saate pek bakmadan sürekli televizyon izliyormuş. Annesi, “Oğlum, gözlerine acı.” diyormuş. Babası, “Derslerine yeterince zaman ayırmıyorsun.” diye uyarıyormuş. Ali, derslerine çalışacağına söz verip gene televizyonun karşısına geçiyormuş. Bir gün akşam yemeğine konukları gelmiş. Ali, konuşulanları duymuyormuş bile. Onun gözü televizyondaymış. “Konuşmasalar da televizyonu rahat rahat izlesem.” diye düşünüyormuş. O gece televizyon birden pır pır etmeye, görüntüsü sallanmaya başlamış. Sonra birden görüntü yok olmuş. Kala kala düz bir çizgi kalmış ekranda. Televizyon bozulmuş. Eyvah! Şimdi ne olacak? Ali ne izleyecek? Başlamış ağlamaya.
Babası, televizyonu sabah tamirciye götüreceğini söyleyip Ali’yi yatıştırmış.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Gizem Yayıncılık Sayfa 214 Cevabı

Ali, ertesi gün okuldan gelince televizyonun yerini boş görmüş. Canı çok sıkılmış. “Şimdi ben ne yapacağım?” diye dolanmaya başlamış. En sonunda ödevlerini bitirmeye karar vermiş. Koyulmuş çalışmaya. Ödevleri bitince yemek zamanın geldiğini fark etmiş. Yemeği konuşa gülüşe yemişler. Ali, o gece ilk kez uykusu geldiğinde gidip yatmış. Sonraki günlerde Ali ödevlerini özenerek yapmış. Dışarı çıkıp oyunlar oynamış. Bol bol da kitap okumuş. Günler sanki hızlanmış Ali için. Öğretmeni Ali’nin başarısını görerek ona, böyle giderse karnesinin çok iyi geleceğini söylemiş. Ali bir cuma günü eve sevinerek dönmüş. Annesine, okulda yaptıklarını, yeni bir kitap aldığını, pazar günü de arkadaşlarıyla maç yapacaklarını anlatmış. İçeri geçince de televizyonun yerine konmuş olduğunu fark etmiş. Annesi, “Sevindin mi Ali?” diye sormuş. Ali, sevinmiş sevinmesine ama eskisi kadar değilmiş. Eskiden olsa hemen televizyonun başına geçermiş. Ama bu kez öyle olmamış. Ali artık hoşuna giden programlar olduğunda televizyon izlemeye karar vermiş. Televizyon izlemek hoşmuş ama Ali’nin hoşlandığı başka şeyler de varmış.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Gizem Yayıncılık Bilim ve Teknoloji Sayfa 213-214 Televizyoncu Ali Serbest Okuma Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
12
clap
7
angry
6
unlike
4
love
2
sad
0
happy
0
confused

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!