Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Ders Kitabı Sayfa 39 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39

Bir günahı işlememekle o günaha yaklaşmamak arasında sizce ne gibi farklar vardır?

  • Cevap: Allah’ın hoşnut olmayacağı ve ceza gerektiren davranışlara günah denilmektedir. Allah’ın rızasını kazanmak için günah işlememek oldukça mühimdir. Günaha yaklaşmamak ise bildiğiniz bir günahın işlenme ihtimali olan ortamdan bile uzak durmak manasına gelmektedir. Her kul ister istemez hataya düşerek günaha yönelebilir. Ancak Allah tövbe kapısını her daim açık tutmaktadır. İyi bir kul olmak için ibadetlerinizi düzenli bir halde yerine getirerek günah işlemekten ve günaha yaklaşmaktan uzak durarak Allah’ın rızasını kazanan kullardan olabilirsiniz. Bir günahı işlememek için kul olarak gereken özeni göstererek nefsiniz üzerinde hâkimiyet kurmanız gerekmektedir. Günaha yaklaşmamak için ise Allah yolundan ve helal daireden uzaklaşmayarak kendinizi koruya bilirsiniz.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close