Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Ders Kitabı Sayfa 74 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74

İslam hukuku deyince aklınıza neler geliyor?

  • Cevap: İslam hukuku deyince aklımıza ilk gelen dini kurallara göre sosyal hayatın düzenlenmesi anlamına gelmektedir. İslam hukuku, fıkıh olarak ortaya konur. Fıkıh, amellerin düzenlenmesi anlamına gelir. Amellerin düzenlenmesinde dayanak noktası ise Kur’an ve sünnettir. İslam hukuku deyince Kur’an ve sünnet merkezli ve kaynaklı olarak bir hayatın yaşanması için gerekli olan kuralların ortaya konması akla gelmektedir. İslam hukuku, şeriatın bir kısmını oluşturmaktadır.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close