Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 75

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 75

Bir hâkim hüküm verirken sizce nelere dikkat etmelidir?

  • Cevap: Bir hakim hüküm verirken dikkat etmesi gereken şeyler, suçluyu tespit etmesi, suçun sabit olması, haksızlıklara karşı gelmesi, vicdanlı olması, kanunlara bağlı olması gibi şeylerdir. Böylece hakimler hüküm verirken adil ve vicdanlı bir şekilde hüküm vermiş olurlar. Bir hakimin hüküm vermesinde en belirleyici olan şeyler ise kanunlar ve insani vicdandır. Vicdan sahibi bir hakim hüküm verirken adaleti kolayca gözükebilir.

Sizce Yüce Allah insana gücünün yetmeyeceği bir sorumluluk yükler mi? Niçin?

  • Cevap: Bence, Allah insana gücünün yetmeyeceği bir yük yüklemez. Her insanın gücü farklıdır. Bu nedenledir ki yüklendiği sorumluluklar da farklıdır. Allah, bir imtihan vesilesi olarak kullarına sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumlulukların mükafatlarını da eksiksiz verecek olan yine Allah Teala’dır.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close