Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 78

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Ders Kitabı Sayfa 78 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 78

“Adalet mülkün temelidir.” sözünden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap: Bu söz toplum ve insan hayatı için en önemli değerin adalet olduğunu göstermektedir. Mülk kelimesine, insan hayatını, malını, güvenliğini, sosyal hayatı gibi şeyleri katabiliriz. Toplumda fertler arasında adil bir denge kuramamış toplumlarda, kargaşa, anaraşi, kaba kuvvet, güvensizlik, mutsuzluk hakimdir. Piyasalar çalışmaz iş hayatı olmaz. Toplum temelinden sarsılmış olur. Toplumda düzeni ve huzuru sağlayan mekanizma adalettir. Adalete sahip çıkmak gerekir.

Bir kişinin suçu nedeniyle suçsuzların da ceza görmesi sizce adil midir? Niçin?

  • Cevap: Bir kişinin suçu nedeniyle suçsuzların da ceza görmesi adil değildir. Adaletin sağlanması için suçlunun cezasını çekmesi gerekir. Suçsuzların cezalandırılması adalet değildir, zulümdür. Zulümlerin önlenmesi için adaletin tecelli edilmesi gerekir. Suçluların cezasını çekmediği, suçsuzların da cezalandırıldığı bir dünyada adil bir düzenden, haktan, hukuktan bahsetmek mümkün değildir. Adalet ve hukuk haklının ve masumun ortaya çıkması için gereklidir.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close