Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 80

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Ders Kitabı Sayfa 80 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 80

Kamu yararı ifadesinden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap: Kamu yararı, kamunun, ulusal birliğin ve devletin gereksinimleriyle ilgili ve bunlara uygun olan durum. Toplumun geneline ve düzene yansıyan yarar. Kamu yararı, toplumun faydasına bir durumu içermekle beraber; toplumun zararına olmayanı da ifade eder. Yapılan bir uygulamada kamunun yararının yanı sıra, zarar görmemesi de gözetilmelidir. Örneğin kamu yararı düşünülerek bir bölgeye inşa edilecek santralin, bölgeye sağlayacağı istihdam ve üretim kapasitesi sayesinde ülkenin kalkınmasına katkı sağlaması amaçlanır.

Sizce Müslümanlar karşılaştıkları sorunları öncelikle hangi kaynaklara başvurarak çözmelidirler?

  • Cevap: Müslümanlar karşılaştıkları sorunları öncelikle Kuran-ı Kerim’e başvurarak çözmeye çalışmalılar. Eğer ki Kuran’ı Kerim’de aradıklarını bulamazlarsa peygamberimizin sünnetine başvurmalılar. İki temel kaynağa bakmalarına rağmen sorunlarını çözemezlerse icma ve kıyas gibi kaynaklara başvurmalılar.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close