Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 94

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Ders Kitabı Sayfa 94 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 94

Sizce insanın yaratılış amacı nedir?

  • Cevap: İnsanın yaratılış amacı  Zariyat Suresi 56. ayetinde “Ben ancak cinleri ve insanları ancak bana kulluk etmeleri için yarattım” şeklinde açıklanmıştır. Bence insanın yaratılış amacı Allah’a ibadet etmenin yanında, yaratılışına uygun bir yaşam sürmek, insanlığa faydalı olmak, dünyada barışın ve huzurun teminatını sağlamaktır.

Muâz (r.a.) anlatıyor: “… Resûlullah, “Ey Muâz! Allah’ın kulları üzerindeki hakkını ve kulların Allah üzerindeki hakkını bilir misin?” diye sordu. Ben, “Allah ve Resulü daha iyi bilir.” dedim. Bunun üzerine Hz. Peygamber şöyle buyurdu: “Allah’ın kullan üzerindeki hakkı, Allah’a kulluk/ibadet etmeleri ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmamalarıdır. Kulların Allah üzerindeki hakkı ise kendisine ortak koşmayan kimselere azap etmemesidir…” (Buhârî, Cihâd, 46.) Yukarıdaki hadise göre, Yüce Allah’ın üzerimizdeki haklarının neler olduğunu düşününüz?

  • Cevap: Allah’a kulluk ve ibadet etmek ve onun şirk koşmamak, ondan başka bir ilah olmadığını bilip sadece onun yolunda ilerlemek.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close