Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 99

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Ders Kitabı Sayfa 99 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 99

Allah’ın (c.c.) Peygamber Efendimizi bizlere en güzel örnek olarak sunması sizce ne anlama gelmektedir?

  • Cevap: Yüce Allah’in insanlara son Peygamber olarak gönderdiği Hz.Muhammed (s.a.v.) in hayatı yaşayan Kuran, ahlakı da Kuran ahlakıydı. O’nu Allah (c.c) insanlığa güzel bir örnek ve model olarak göndermiştir. Efendimiz’in yüce bir ahlak üzere yaratıldığı Kuranda haber verilmiş, Kendisi de güzel ahlakı tamamlamak için gönderdiğini bildirmiştir. O’nu yakından görenler, tanıyanlar, rahle-i tedrisinde bulunanlar ve örnek alanlar da, hayatlarını yaşarken O’nun gibi yaşamaya özen göstermişlerdir. Aslında O’nun gösterdiği örnek anlayış ve yaşadığı sosyal adalete insanlık ulaşabilirse kurtulacak, benimseyebilirse o muhteşem anlayışı mutluluğa erecektir.

Temel Dini Bilgiler İslam 1 Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close