Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Tohumculuk Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Tohumculuk Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Tohumculuk Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Tohumculuk Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler içi hazırladık.

Tohumculuk Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren eski adı ‘’Tohumculuk’’ olan bu bölümün adı, ‘’Tohumculuk Teknolojisi’’ olarak değişti. Çeşitli bitkilerin tohumlarını üreten veya satışını yapan meslek elemanlarının yetiştirildiği bir ön lisans programıdır. Bölüm mezunlarına “Tohumculuk Teknikeri” unvanı verilmektedir. Tohumculuk teknikerleri, ziraat mühendisinin yardımcısı olarak çalışır ve tarla/sebze bitkilerinin tohumlarını iyileştirmek, tohumların toprağa ve iklime uyumunu belirlemek için gerekli çalışmalar yapar, tohumların pazarlanmasını sağlar. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Bahçe Bitkileri, Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması, Organik Tarım İşletmeciliği, Bitki Koruma, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri, Tarla Bitkileri ve Tarımsal Biyoteknoloji lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Tohumculuk Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına veya özel sektöre ait tohum üretim istasyonlarında çalışabilir ve kendi işlerini kurabilir.

Tohumculuk Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!