Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Lise Taban Puanları

Tunceli Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Tunceli Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Tunceli Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Tunceli ili, coğrafi özellik gibi iklim farklılıkları ve zengin su kaynaklarına sahiplik etmesinden dolayı bitki örtüsü ve doğal peyzaj bakımından zengin görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Tunceli Doğu Anadolu’nun kuşağı içerisinde yer aldığından sınırları içerisinde bulunduğu dağları birbirinden ayıran sırtlar genellikle meşe ormanları ile kaplıdır. Tunceli, Türkiye’nin en az nüfusa sahip ili olmakla birlikte dağınık yerleşim yerlerine sahiptir. Tunceli’de dağların yüksek kesimlerinde birçok küçük krater gölleri bulunmaktadır ve başka önemli bir doğal göl daha yoktur. Tunceli ili, Tunceli Türk Telekom Fen Lisesi gibi başarılı liseyi bünyesinde bulunduran ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pertek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gibi liselere de ev sahipliği yapmaktadır.

Tunceli Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri bu yılın en güncel verileridir. Evvel Cevap sitesi olarak sizlere en güncel ve en doğru bilgileri aktarmaya devam ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı Tunceli Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri ile ilgili verileri bizlerle paylaştı. Tabloyu inceleyerek hangi liseyi kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Okumak istediğiniz lise hakkında ayrıntılı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

NOT: Tablo Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan en güncel listedir.

Okul AdıOkul TürüÖğretim SüresiÖğretim ŞekliYabancı DiliKont.Taban PuanEn Yüksek Yüzdelik DilimEn Düşük Yüzdelik Dilim
TUNCELİ / MERKEZ / Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek Programı4 yılKız/Erkekİngilizce30198,354319,3392,21
TUNCELİ / MERKEZ / Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik Programı4 yılKız/Erkekİngilizce30170,574835,6498,79
TUNCELİ / MERKEZ / Tunceli Türk Telekom Fen LisesiFen Lisesi4 yılKız/Erkekİngilizce60416,72412,729,6
TUNCELİ / PERTEK / Pertek Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip Lisesi4 yılKız/Erkekİngilizce30184,312437,596,59

Tunceli Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!