Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Taban Puanları, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Otel hizmetinde kaliteyi etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bu unsurları gözlemleme ve oluşan sorunları ortadan kaldırma becerisi bulunan yöneticilerin varlığı ise, bu noktada oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümü, bu özelliğe sahip, hızlı ve net karar veren yönetici yetiştirmeyi amaçlar. Eğitim sürecinde yan diller öğrenmek meslektaşlar arasında öne çıkmayı sağlayacaktır. Öğrenciler, kat hizmetler, pazarlama, turizm mevzuatı gibi birçok farklı ders alır ve aldıkları bu farklı dersler, meslek üzerine her yönden bilgili olmalarını sağlar.

Bölümden mezun olduktan sonra birçok farklı iş kolunda görev alabilirler: Ulaştırma şirketleri ve konaklama bölümleri, bu önemli iş kollarının arasında birinci sırada yerini korumaktadır. Yabancı dil konusunda kendini geliştirmiş mezunlar ise turizm sektöründe iş bulabilecekleri gibi, kamu bünyesinde bakanlığa bağlı kurumlarda çalışma şanslarına sahiptir.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik EA 240.00 60 615347
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik EA 216.00 30 802793
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik EA 0.00 20 Dolmadı
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik EA 0.00 30 Dolmadı
BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik EA 0.00 30 Dolmadı
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik EA 0.00 20 Dolmadı
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik EA 0.00 30 Dolmadı

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!