Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Taban Puanları, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Otel hizmetinde kaliteyi etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bu unsurları gözlemleme ve oluşan sorunları ortadan kaldırma becerisi bulunan yöneticilerin varlığı ise, bu noktada oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümü, bu özelliğe sahip, hızlı ve net karar veren yönetici yetiştirmeyi amaçlar. Eğitim sürecinde yan diller öğrenmek meslektaşlar arasında öne çıkmayı sağlayacaktır. Öğrenciler, kat hizmetler, pazarlama, turizm mevzuatı gibi birçok farklı ders alır ve aldıkları bu farklı dersler, meslek üzerine her yönden bilgili olmalarını sağlar.

Bölümden mezun olduktan sonra birçok farklı iş kolunda görev alabilirler: Ulaştırma şirketleri ve konaklama bölümleri, bu önemli iş kollarının arasında birinci sırada yerini korumaktadır. Yabancı dil konusunda kendini geliştirmiş mezunlar ise turizm sektöründe iş bulabilecekleri gibi, kamu bünyesinde bakanlığa bağlı kurumlarda çalışma şanslarına sahiptir.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği ve OtelcilikEA240.0060615347
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği ve OtelcilikEA216.0030802793
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği ve OtelcilikEA0.0020Dolmadı
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği ve OtelcilikEA0.0030Dolmadı
BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği ve OtelcilikEA0.0030Dolmadı
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği ve OtelcilikEA0.0020Dolmadı
TRAKYA ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği ve OtelcilikEA0.0030Dolmadı

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!