Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Turizm İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Turizm İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları, Turizm İşletmeciliği (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Turizm İşletmeciliği (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Turizm İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Günümüzde büyüyen ve gelişen bir hizmet sektörü olarak turizmin yarattığı istihdam, kalifiye eleman ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Turizm İşletmeciliği bölümünde verilen eğitim ile bu sektörde çalışmayı planlayan öğrencilerin farklı dillerde iletişim becerilerine sahip, dinamik, yaratıcı, girişimci ve donanımlı olmalarını teşvik edecek konular, teorik ve uygulamalı olarak öğrencilere aktarılmaktadır. Bu anlamda turizm derslerinin yanı sıra ekonomi, işletme ve hukuk gibi temel dersleri ilgili bölümlerden alarak donanımlı mezunlar yetiştirmek planlanırken, ayrıca üniversitemizde öğrencilerin bu dersler dışında farklı bölümlerden ders alabilmesi için uygun bir yapı bulunmaktadır.

Oteller, Havalimanları, Havayolları, Seyahat Acentaları, Organizasyon Şirketleri, Yiyecek-İçeçek İşletmeleri gibi turizmin çeşitli kollarında iş bulma imkanı söz konusudur.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği(Yüksekokul)(İngilizce)EA406.006520590
LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği(Yüksekokul)(İngilizce)(Burslu)EA0.003Dolmadı
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği(Yüksekokul)EA0.0025Dolmadı
ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİTurizm İşletmeciliği(Yüksekokul)EA0.0020Dolmadı

Turizm İşletmeciliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!