Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Turizm ve Otel İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Turizm ve Otel İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Turizm ve Otel İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Turizm ve Otel İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Türkiye’nin toplam gelirinin içerisindeki en büyük paylardan bir tanesi şüphesiz turizm sektörüdür. Özellikle son 10 yılda %400 kadar artan turist ziyaretçi sayısı bu alanda çalışan kalifiye eleman ihtiyacını artırmıştır. Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü turizm işletmelerinin hizmeti, pazarlaması, güvenliği gibi tüm çalışma alanlarında aktif rol alabilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlar. İktisat, İşletme, Hukuk ve İnsan Kaynakları bölüm derslerinin temelini oluşturur. Turizm Sosyolojisi, Marina Yönetimi, Hava Kargo Yönetimi, Hizmet Pazarlaması, Güvenlik Yönetimi vb farklı alanlarda uzmanlaşabilirsin.

Mezunlar turizm sektöründe başta Yönetici olmak üzere hemen her pozisyonda çalışma imkanı bulabilir.

Turizm ve Otel İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Turizm ve Otel İşletmeciliği (Açıköğretim)TYT199.006001585832
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Turizm ve Otel İşletmeciliği (Açıköğretim)TYT0.00500Dolmadı

Turizm ve Otel İşletmeciliği (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!