Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Turizm ve Otelcilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Turizm ve Otelcilik Taban Puanları, Turizm ve Otelcilik Başarı Sıralamaları, Turizm ve Otelcilik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Turizm ve Otelcilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Konaklama hizmetleri ve turizm sektörü, bulunduğumuz çağ gereği, oldukça önemli noktalarda rol oynamaktadır. Bu nedenle; sektörde çalışan bireylerin iyi eğitim almış olması gereklidir. Turizm ve Otelcilik bölümü, sektörde gerekli olan bilgili ve donanımlı insan gücünü yetiştirmeyi amaçlar. İnsan ilişkileri konusunda gelişmiş ve iletişim yönü kuvvetli kişiler için uygun bir meslek olan Turizm ve Otelcilik, otel bünyesinde ekip çalışmalarını yaygın bir şekilde bulundurduğundan dolayı, bölümü tercih edecek olan öğrencilerin, kalabalık ortamlarda çalışmaya yatkın olmak gereklidir.

Mezunların çalışma olanakları bulundukları bölgeye göre değişir. Turizm sektörünün canlı olduğu bölgelerde daha kolay iş bulabilen Turizm ve Otelcilik bölümü mezunları; kamu bünyesinde misafirlere hizmet veren konaklama bölümlerinde çalışma imkânı sahiptir. Yabancı dil öğrenmek ise, sektörde iş bulma şansını arttırdığı için oldukça önemlidir.

Turizm ve Otelcilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Turizm ve Otelcilik(Burslu) EA 284.00 2 302063
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Turizm ve Otelcilik(%75 İndirimli) EA 209.00 10 814004
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Turizm ve Otelcilik(Ücretli) EA 0.00 2 Dolmadı
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Turizm ve Otelcilik(%50 İndirimli) EA 0.00 6 Dolmadı

Turizm ve Otelcilik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!