Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / Turizmin Önemini Anlatan Kompozisyon

Turizmin Önemini Anlatan Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Turizmin Önemini Anlatan Kompozisyon

Bacasız fabrika diye adlandırılır turizm. Hem ülkeye sağladığı döviz, iş imkanı, istihdam yatırım gibi ekonomik getirisiyle hem de insanlığa ait her türlü güzelliği barındırmasıyla turizm çok önemli bir sektördür. Turizm aynı zamanda bir ülkenin kültürel seviyesini de belirler. Mesela bir ülkenin kendisini ziyaret eden turiste karşı davranışı aynı zamanda kendi kültürünü de ayna gibi yansıtır. Eğer ülke insanı turist memnuniyetini arka plana atan, turistleri rahatsız eden hatta turistler için can güvenliği konusunda sıkıntılı bir yapıya sahipse turizm sektörünün gelişmediğini anlayabiliriz.

Turizm her ülkenin can damarıdır. Çünkü turizm sektörü gelişmiş olan her ülke aynı zamanda hem kişi başı gelir seviyesinde üst sıralara çıkar hem de ithalat ihracat açığı az olacağından dengeli bir ekonomik yapıya sahip olur. Örneğin turizm sektörü fazla tüketim ve masraf istemeyeceğinden getirisi en yüksek yatırımların başında gelir.

Turizm gerek insana kattığı zenginliği gerekse de ekonomik getirileri dolayısıyla günümüzde geçmişten daha önemli bir noktada durmaktadır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir