Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Türk Halkbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Türk Halkbilimi Taban Puanları, Türk Halkbilimi Başarı Sıralamaları, Türk Halkbilimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Türk Halkbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Türk kültürü, çok eski zamanlara kadar dayanmaktadır. Türk Halkbilimi bölüm ise, bu kültürü ve halk gelenek-göreneklerini araştırmaktadır. Halk masalları ve tiyatroları da verilen dersler arasında bulunur. Türk kültürü ile yakından ilgili olan ve araştırmacı yönü yüksek her öğrenci için, değerlendirilmesi gereken meslekler arasında yerini korumaktadır Türk Halkbilimi. Farklı kültürler ile karşılaştırmalı dersler ile daha detaylı incelemelerin yapılması mümkün olan bölüm, öğrencilerine donanımlı bir eğitim sunmaktadır.

Türk Halkbilimi bölümünden mezun olan kişiler, araştırmacı olarak mesleklerine devam eder ve bu noktada, kamu bünyesinde bulunan bakanlık çatısı altında çalışabilir. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri alarak akademik kariyer yapabilen bölüm mezunları, belediye ile beraber yürütülen projelerde de görev alabilir. Ayrıca müzelerde rehber olarak çalışabilen ve ‘‘Halk bilimi öğretmeni’ olarak eğitim kurumlarında iş sahibi olabilen mezunlar, kültür bölümlerinde sorumlu olarak yönetici pozisyonunda çalışabilme şansına sahiptir.

Türk Halkbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİTürk HalkbilimiSÖZ314.0070199431
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİTürk HalkbilimiSÖZ296.0060289337
ERCİYES ÜNİVERSİTESİTürk HalkbilimiSÖZ257.0040545539
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİTürk HalkbilimiSÖZ250.0050602215
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİTürk HalkbilimiSÖZ244.0055650199

Türk Halkbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!