Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Türk Halkbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Türk Halkbilimi Taban Puanları, Türk Halkbilimi Başarı Sıralamaları, Türk Halkbilimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Türk Halkbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Türk kültürü, çok eski zamanlara kadar dayanmaktadır. Türk Halkbilimi bölüm ise, bu kültürü ve halk gelenek-göreneklerini araştırmaktadır. Halk masalları ve tiyatroları da verilen dersler arasında bulunur. Türk kültürü ile yakından ilgili olan ve araştırmacı yönü yüksek her öğrenci için, değerlendirilmesi gereken meslekler arasında yerini korumaktadır Türk Halkbilimi. Farklı kültürler ile karşılaştırmalı dersler ile daha detaylı incelemelerin yapılması mümkün olan bölüm, öğrencilerine donanımlı bir eğitim sunmaktadır.

Türk Halkbilimi bölümünden mezun olan kişiler, araştırmacı olarak mesleklerine devam eder ve bu noktada, kamu bünyesinde bulunan bakanlık çatısı altında çalışabilir. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri alarak akademik kariyer yapabilen bölüm mezunları, belediye ile beraber yürütülen projelerde de görev alabilir. Ayrıca müzelerde rehber olarak çalışabilen ve ‘‘Halk bilimi öğretmeni’ olarak eğitim kurumlarında iş sahibi olabilen mezunlar, kültür bölümlerinde sorumlu olarak yönetici pozisyonunda çalışabilme şansına sahiptir.

Türk Halkbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Türk Halkbilimi SÖZ 314.00 70 199431
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ Türk Halkbilimi SÖZ 296.00 60 289337
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ Türk Halkbilimi SÖZ 257.00 40 545539
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ Türk Halkbilimi SÖZ 250.00 50 602215
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Türk Halkbilimi SÖZ 244.00 55 650199

Türk Halkbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!