Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Gençlerin Kalemiyle 15 Temmuz Ruhu Hikaye

Türkiye'nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Şiir

Ana Sayfa / 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri / Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Deneme
Türkiye'nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Konulu Deneme

Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Deneme

Sponsorlu Bağlantılar


Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Deneme

Bizim ülkemizin kökleri ta Malazgirt’e Alparslan Han’ın yiğitleriyle cenk ettiği o yüce günlere, Fatih’in aslanlarından Ulubatlı Hasan’ın bayrağı surlara diktiği o kutlu anlara dek uzanır. Bizler Çanakkale Destanını yazmış yiğitlerin, mermilerin üstüne ölümlerin üstüne korkusuzca atılan şehitlerin mirası topraklarda yaşıyoruz. Kolay mı almak bu mirası bizden? Kolay mıdır halkı çiğneyerek bu mukaddes topraklarda darbeler yaparak milli iradeyi yok etmek?

Elbette mümkün değildir. Olamaz. Bu toprakların hamuruyla yoğurulmuş nice genç, nice evlat vatanını savunmak için dikildi 15 Temmuz gecesi tankların topların önüne. O gece yiğit var şanlı ordumuza sızmış hainlere cevap darbelere göğüs gerilen vatan aşkıyla verildi. Ve bütün dünyaya denildi ki tankınızla, hilenizle, hainliklerinizle buyurun gelin üstümüze. Verecek tek canımız varsa onu da devlet millet aşkına vermeye hazırız bu uğurda.

15 Temmuzla ilgili yapılan önemli yarışmalardan biri olan “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Deneme” yarışmasına örnek olabilecek bir yazı yazdık. Umarım siz değerli öğrencilerimizin işine yarar.

0
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir