Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri / Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Hikaye
Türkiye'nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Hikaye Örneği

Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Hikaye

Sponsorlu Bağlantılar


Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Hikaye

Sesler gittikçe çoğalıyordu. Sokağın yanı başından tüfek sesleri mermi sesleri vızıldıyordu. Geceyi bölen sesler gittikçe meydanlara doğru çoğalıyordu. O anda gördüm al bayrağı elinde isimsiz kahramanları. Her biri ateş olmuş yürekleriyle o karanlık geceyi yırtıp halkı vatanı aydınlık güneşli günlere yeniden kavuşturmak için meydanlardaydılar. Onlar ki darbe yapan hainlere en güzel cevaptılar. Birden öğretmenimiz Cemal Efendi’yi gördüm. Bir yandan ön taraflarda mücadele ediyor bir yandan da akıllı telefonuyla bu anları kaydediyordu. Arkadaşlarını darbeye karşı milli irade için sokaklara çağırıyordu. O an ona olan saygım kat be kat arttı.

Cemal Efendi tam da bu halkın aradığı öğretmendi. Vatanını darbeye teslim etmeyen haine elindeki tüm imkanla cevap veren bir neslin meşalesiydi o. O karanlık 15 Temmuz gecesi bizler Cemal Efendi gibi meşaleler sayesinde yenmiştik düşmanı. Onlar varken hiçbir darbe yok edemez bizi.

Türkiye genelinde yapılacak olan “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Hikaye” yarışmasına örnek olabilecek bir hikaye – öykü örneği yazmak istedik. Umarız ki yazmış olduğumuz bu hikaye örneği öğrencilerimize yol gösterir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir