Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Uçak Elektrik-Elektronik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Uçak Elektrik-Elektronik Taban Puanları, Uçak Elektrik-Elektronik Başarı Sıralamaları, Uçak Elektrik-Elektronik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uçak Elektrik-Elektronik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Havacılık sektörü, teknolojik gelişmelerle beraber sürekli gelişmektedir ve bu gelişmeyle beraber, sektörde bulunan meslek gruplarına olan ihtiyaç da zamanla artacaktır. Bu noktada devreye giren Uçak elektrik-elektronik bölümü, gerekli teknolojik ve teknik bilgiyi kazanmış bireyler mezun etmeyi amaçlar. Uçak ekipmanları ve elektronik cihazlar için bakım da yapan mezunlar, gelişen sektörde uygulanan teknolojik gelişmelere merak duyarlar. Bölümde verilen eğitimler ile temel elektrik-elektronik bilgilerine de sahip olarak mezun olurlar. Eğitimlerin teorik ve laboratuvar olarak ikiye ayrıldığı bölümde, öğrencilerin her açıdan bilgi sahibi olması hedeflenir.

Uçak Elektrik-Elektronik bölümünden mezun olan öğrenciler, havalimanlarında elektronik parçalar üzerine çalışabilecekleri gibi, özel havayolu şirketlerinde görev alabilir. Navigasyon ve haberleşme üzerine çalışan şirketlerde uygun pozisyonlarda iş bulabilen mezunlar, uçak parçaları ve ekipmanları üreten sanayi atölyelerinde de iş imkanları bulma fırsatına sahiptir.

Uçak Elektrik-Elektronik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Atılım Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Fırat Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Uçak Elektrik-Elektronik(Fakülte) SAY 345.00 50 116625
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ Uçak Elektrik-Elektronik(Fakülte) SAY 324.00 70 145014
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ Uçak Elektrik-Elektronik(Fakülte)(İÖ) SAY 306.00 60 175935

Uçak Elektrik-Elektronik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!