Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları, Uçak Gövde-Motor Bakım Başarı Sıralamaları, Uçak Gövde-Motor Bakım Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bölüm, uçak ve hava araçları içerisinde bulunan ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olan ve bu ekipmanlarda meydana gelebilecek sorunları çözme becerisi olan mezunlar yetiştirmektedir. Bölüm mezunları ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamamaktadır ve bu nedenle bölüm mezunlarına duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır. Uçak Gövde-Motor Bakım bölümünü tercih edecek olan öğrenciler, uçak onarımı ve imalatı için de eğitimler alır ve bu nedenle imalat yapan fabrikalarda da çalışma imkânı bulabilir.

Uçak Gövde-Motor Bakım bölümünden mezun olan öğrenciler, ilk çalışma alanı olarak üretim atölyelerinde yer edinebilir. Savaş uçakları imalatı ve onarımı yapan fabrikalarda çalışabilen mezunlar, akademisyen olarak yeni teknisyenler yetiştirebilme fırsatına sahiptir. Havacılık projeleri yürüten ekip bünyesinde çalışabilen mezun öğrencilerin, iş olanakları sektör içerisinde oldukça geniştir.

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Erciyes Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİUçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte)SAY388.006074350
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİUçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte)(KKTC Uyruklu)SAY372.00188606
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİUçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte)SAY361.005098676
ERCİYES ÜNİVERSİTESİUçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte)SAY347.0070113999
ERCİYES ÜNİVERSİTESİUçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte)(İÖ)SAY321.0060149583

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!