Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları, Uçak Gövde-Motor Bakım Başarı Sıralamaları, Uçak Gövde-Motor Bakım Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bölüm, uçak ve hava araçları içerisinde bulunan ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olan ve bu ekipmanlarda meydana gelebilecek sorunları çözme becerisi olan mezunlar yetiştirmektedir. Bölüm mezunları ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamamaktadır ve bu nedenle bölüm mezunlarına duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır. Uçak Gövde-Motor Bakım bölümünü tercih edecek olan öğrenciler, uçak onarımı ve imalatı için de eğitimler alır ve bu nedenle imalat yapan fabrikalarda da çalışma imkânı bulabilir.

Uçak Gövde-Motor Bakım bölümünden mezun olan öğrenciler, ilk çalışma alanı olarak üretim atölyelerinde yer edinebilir. Savaş uçakları imalatı ve onarımı yapan fabrikalarda çalışabilen mezunlar, akademisyen olarak yeni teknisyenler yetiştirebilme fırsatına sahiptir. Havacılık projeleri yürüten ekip bünyesinde çalışabilen mezun öğrencilerin, iş olanakları sektör içerisinde oldukça geniştir.

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Eskişehir Teknik Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Erciyes Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Uçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte) SAY 388.00 60 74350
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Uçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte)(KKTC Uyruklu) SAY 372.00 1 88606
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Uçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte) SAY 361.00 50 98676
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ Uçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte) SAY 347.00 70 113999
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ Uçak Gövde-Motor Bakım(Fakülte)(İÖ) SAY 321.00 60 149583

Uçak Gövde-Motor Bakım Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!