Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Uçak ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uçak ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları, Uçak ve Uzay Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Uçak ve Uzay Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uçak ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümü, uçak ve uzay araçları üzerine tasarımlar yapan ve oluşabilecek arızaları tespit etme becerisi olan mühendisler yetiştirmektedir. Geleceğin meslekleri kategorisinde üst sıralarda yer alan bölüm; temel mühendislik derslerinin yanında ayrıntılı teknikler de öğretir. Uçak ve uzay araçlarının bakımları ve ekipmanları üzerine eğitim alacak olan bölüm öğrencileri için ise, değerli bir meslektir. Ayrıca mühendislik eğitimlerinin neredeyse hepsini aldıkları içini mezunlar mühendislik gerektiren her bölümde çalışabilme fırsatına sahiptir.

Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrencilerin, havacılık savunma sektöründe iş imkanları oldukça geniştir. Yurtdışındaki bazı ülkelerde çok daha fazla seçenek bulunmaktadır. Bu nedenle mezunlar, yurtdışında yaşama imkânı da bulabilir. Uzay araştırmaları üzerine projelerde de görev alabilen bölüm mezunlarının kamu sektöründe alım sayısı azdır. Buna rağmen gerekli sınavlardan başarılı puan alarak devlette çalışan uçak ve uzay mühendisleri de vardır.

Uçak ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Erciyes Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
SAMSUN ÜNİVERSİTESİUçak ve Uzay MühendisliğiSAY416.005052199
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİUçak ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)SAY408.004058476
SAMSUN ÜNİVERSİTESİUçak ve Uzay Mühendisliği(KKTC Uyruklu)SAY0.001Dolmadı

Uçak ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!