Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Ulaştırma Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Ulaştırma Mühendisliği Taban Puanları, Ulaştırma Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Ulaştırma Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Ulaştırma Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Özellikle İstanbul da ulaşım problemleri gün geçtikçe büyümektedir. Bireylerin yaşam biçimlerini en çokta zaman kavramı üzerinde etkilemektedir. Ulaşım planlama ve tasarım, raylı sistemlerin, karayolların yapım ve bakımı ve trafik yönetiminden sorumlu olmak istersen bölüm senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm ulaştırma problemlerini tanıyan, formüle edebilen ve çözebilmek için temel bilimler ve temel mühendislik bilgilerini kurabilme becerisine sahip, yeniliklerin ve kendini yenilemenin önemini kavramış; mesleki etik değerlerin farkında olup bunlara saygılı mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bölüm mezunları Ulaştırma Mühendisliği unvanını alırlar.

Mezunlar T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gibi bakanlıklar, ilgili bakanlıklara bağlı genel, bölge, il, ilçe müdürlükleri (Karayolları, TCDD gibi), büyükşehir belediyeleri, il ve ilçe belediyeleri gibi kamusal alanda; ulaşım ana (master) planı, sinyalizasyon, yol projeleri gibi işleri yürüten bir çok özel kuruluşlarda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi gibi kamu iktisadi kuruluşlarda çalışma olanağı bulabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
YALOVA ÜNİVERSİTESİ Ulaştırma Mühendisliği(KKTC Uyruklu) SAY 0.00 1 Dolmadı
YALOVA ÜNİVERSİTESİ Ulaştırma Mühendisliği SAY 0.00 30 Dolmadı

Ulaştırma Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!