Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Uluslararası Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uluslararası Ekonomi Taban Puanları, Uluslararası Ekonomi Başarı Sıralamaları, Uluslararası Ekonomi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uluslararası Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uluslararası Ekonomi Bölümü mezunları hem Türkiye’de hem de dünyada kendilerine iş bulabilirler. Çalışacakları alan olarak akla ilk olarak finans sektörü gelse de, ekonomi bölümü mezunu her sektörde çalışma imkanına sahiptir.  Hem özel sektörde, hem kamuda çalışma imkanları vardır. Uzmanlık, denetçilik, dış ticaret, pazarlama, yöneticilik, ekonomi yönetimi gibi pek çok alanda çalışabilirler. Pazarlama, finansman departmanları ekonomi mezunları için uygun yerlerdir.

Sınava girip kazandıkları taktirde Merkez Bankası, Hazine, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu gibi kamu kurumlarında uzman olarak görev alabilirler. Yabancı dili çok iyi olan bir ekonomi mezunu BM, AB, Dünya Bankası gibi uluslararası kurumlarda da istihdam edilebilmektedir. Akademik kariyer ise yine çalışma alanları için bir alternatiftir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİUluslararası Ekonomi(%50 İndirimli)EA0.003Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİUluslararası Ekonomi(%25 İndirimli)EA0.005Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİUluslararası Ekonomi(Ücretli)EA0.007Dolmadı

Uluslararası Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!