Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Uluslararası Finans ve Bankacılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uluslararası Finans ve Bankacılık Taban Puanları, Uluslararası Finans ve Bankacılık Başarı Sıralamaları, Uluslararası Finans ve Bankacılık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uluslararası Finans ve Bankacılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Finans şirketlerinin ve büyük kurumların ihtiyacı olan nitelikte personel yetiştirmeyi amaçlayan bir meslek olan Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümünün öğrencileri, finans sektöründe önemli kararlar alacak beceriye sahip olmak için eğitimler alır ve bu bölümde hayat boyu öğrenmeye ve yeniliğe açık bireyler olmaları gerekir. Sektörün gerektirdiği sorumluluk duygusuna sahip olmaları da önemlidir. Bölüm, analitik düşünce yapısı ve bölüm sonrası çalışabilecek yerler gereği, güçlü bir iletişim gücü gerektirmektedir.

Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümünden mezun olan öğrencilerin, bankalarda iş bulma şansları yüksektir. Bunun dışında sınav puanı ile kamu kurumlarında bazı pozisyonlarda görev alabilmelerine ek, özel sektördeki dev firmaların finans bölümlerinde çalışabilir. Akademik kariyer yapmak adına eğitim hayatlarına yüksek lisans ile devam edebilen mezunlar, finans piyasalarında danışman olarak da çalışabilir.

Uluslararası Finans ve Bankacılık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Özyeğin Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİUluslararası Finans ve Bankacılık(İngilizce)(Burslu)EA293.003263473
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİUluslararası Finans ve Bankacılık(İngilizce)(%75 İndirimli)EA0.0032Dolmadı

Uluslararası Finans ve Bankacılık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!