Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Uluslararası Finans (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uluslararası Finans (Yüksekokul) Taban Puanları, Uluslararası Finans (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Uluslararası Finans (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uluslararası Finans (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İçinde yaşadığın dünya iktisat düzenini daha yakından incelemek istemez misin? Bölüm, başta yaşadığın ülke olmak üzere tüm dünya ülkelerinin ekonomileri hakkında bilgi sahibi, geçmiş ve bugün arasında bağlantı kurabilen ve ülkesini uluslararası platformda temsil edebilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Günümüzde Yatırımlara kaynak sağlanması, değerlendirilmesi, yönetilmesi ve yönlendirilmesi için finans bilgisi ve altyapısına sahip olan Finans uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Mezun olduğunda Finansal İktisat Yüksek Lisans ve Doktora Programı’na devam edebilirsin.

Bölüm mezunları ulusal ve uluslararası şirketlerin finansal analiz bölümlerinde, yurt içi ve yurt dışındaki bankalarda, aracı kurumlarda çalışabilirler. İngilizce ve bilişim teknolojilerini çok iyi kullanabilen mezunlar, özel sektörde ve çok uluslu şirketlerde iş imkânı bulabilmektedirler. Bunun yanında, kamu kuruluşlarından İMKB, SPK, Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı’nda; uluslararası alanda ise Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Ticaret Örgütü gibi kurumlarda istihdam edilebilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİUluslararası Finans(Yüksekokul)(İngilizce)(Burslu)EA0.003Dolmadı

Uluslararası Finans (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!