Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları, Uluslararası İşletmecilik Başarı Sıralamaları, Uluslararası İşletmecilik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gelişen ve değişen ekonomi; işletmenin, daha küresel bir boyut kazanmasını zorunlu hale getirmiştir ve bu nedenle ulusal sınırlar, işletme eğitimi için yetersiz kalmıştır. Uluslararası işletmecilik bölümü, işletme dersleri ile beraber farklı eğitimler vererek, uluslararası alanda da çalışma becerisi olan mezunlar yetiştirmektedir. Ekonomi ve ticaretin ulusal sınırların çok ötesine geçmesi, işletmenin de farklı değerlendirilmesine neden olmuştur. Ayrıca bu alanda çalışacak personele ihtiyaç duyulması, bölümü tercih edecek olan aday öğrenciler için, ilgi çekici bir özelliktir.

Uluslararası işletmecilik bölümü mezunları; uluslararası firmalarda iş bulmak için yeterli donanıma sahiptir. Bunun yanı sıra; devlet kurumlarında, bakanlık bünyesinde çalışma şansları da bulunmaktadır. Özel sektörde öne çıkmak için kendilerini geliştirmiş olmaları gerekir. Banka bünyesinde farklı departmanlarda görev alabilen mezunlar, bilgi birikimleri ve tecrübeleri doğrultusunda yöneticilik pozisyonuna kadar yükselebilir.

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Özyeğin Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Özyeğin Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ Uluslararası İşletmecilik(İngilizce)(Burslu) EA 296.00 3 249872
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ Uluslararası İşletmecilik(İngilizce)(Burslu) EA 0.00 3 Dolmadı
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ Uluslararası İşletmecilik(İngilizce)(Burslu) EA 0.00 3 Dolmadı
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ Uluslararası İşletmecilik(İngilizce)(%75 İndirimli) EA 0.00 27 Dolmadı

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!