Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları, Uluslararası İşletmecilik Başarı Sıralamaları, Uluslararası İşletmecilik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gelişen ve değişen ekonomi; işletmenin, daha küresel bir boyut kazanmasını zorunlu hale getirmiştir ve bu nedenle ulusal sınırlar, işletme eğitimi için yetersiz kalmıştır. Uluslararası işletmecilik bölümü, işletme dersleri ile beraber farklı eğitimler vererek, uluslararası alanda da çalışma becerisi olan mezunlar yetiştirmektedir. Ekonomi ve ticaretin ulusal sınırların çok ötesine geçmesi, işletmenin de farklı değerlendirilmesine neden olmuştur. Ayrıca bu alanda çalışacak personele ihtiyaç duyulması, bölümü tercih edecek olan aday öğrenciler için, ilgi çekici bir özelliktir.

Uluslararası işletmecilik bölümü mezunları; uluslararası firmalarda iş bulmak için yeterli donanıma sahiptir. Bunun yanı sıra; devlet kurumlarında, bakanlık bünyesinde çalışma şansları da bulunmaktadır. Özel sektörde öne çıkmak için kendilerini geliştirmiş olmaları gerekir. Banka bünyesinde farklı departmanlarda görev alabilen mezunlar, bilgi birikimleri ve tecrübeleri doğrultusunda yöneticilik pozisyonuna kadar yükselebilir.

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Özyeğin Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Özyeğin Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİUluslararası İşletmecilik(İngilizce)(Burslu)EA296.003249872
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİUluslararası İşletmecilik(İngilizce)(Burslu)EA0.003Dolmadı
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİUluslararası İşletmecilik(İngilizce)(Burslu)EA0.003Dolmadı
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİUluslararası İşletmecilik(İngilizce)(%75 İndirimli)EA0.0027Dolmadı

Uluslararası İşletmecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!