Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (Yüksekokul) Taban Puanları, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bölümün amacı günümüzün küresel piyasaortamında tüm büyük ve orta ölçekli işletmeler başta olmak üzere uluslararası ticaretin her alanında faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyacı olan yönetim, gümrük mevzuatı, dış ticaret ve kambiyo mevzuatına hâkim, ithalat-ihracat, ticaret hukuku, uluslararası rekabet kuralları konularında eğitim almış ve pratik bilgilerle donatılmış elemanlar yetiştirmektir. Dış Ticaret bölümü özellikle son yıllarda giderek artan devletlerarası ekonomik ve ticari ilişkilerin ihtiyaç gösterdiği personeli yetiştirmeyi hedefler.

Mezunlar ithalat-ihracat şirketlerinde, işletmelerin dış ticaret, bankaların kambiyo bölümlerinde, gümrük ve nakliye firmalarında, uluslararası ekonomik kuruluşlardan çok uluslu firmalara kadar pek çok alanda çalışabilir. Gümrük müşavirliği sınavlarında başarılı oldukları takdirde “B” karnesi alarak “Gümrük Müşavir Yardımcısı” unvanını alabilirler. İki yıllık bir eğitim sonrası, istenirse DGS (Dikey Geçiş Sınavı) İşletme, LojistikYönetimi, uluslararası ticaret ve finans ya da ilgili 4 yıllık diğer programlarına geçiş yapılabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİUluslararası İşletmecilik ve Ticaret(Yüksekokul)EA0.0040Dolmadı

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!