Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümü; mekanik konulara ve ticarete ilgili olan kişilerin işletme birimlerinin bakımı, un değirmenlerini öğütme ve depolama işlemlerinin kontrolü gibi görevleri yerine getirecek uzmanlar yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Matematik, kimya, makine bilgisi, değirmen işletmeciliği, değirmen makineleri ve analitik kalite kontrolü gibi temel ve mesleki dersler alarak programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Beslenme ve Diyetetik, Gıda Mühendisliği ve Gıda Teknolojisi gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; tüm un ve unlu mamülleri üreten fabrika ve imalathanelerde iş bulabilecekleri gibi, kendi işletmelerini açabilme şansına da sahiptir.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Necmettin Erbakan Üniversitesi, Gaziantep Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi (Değirmencilik)TYT214.00251381660
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi (Değirmencilik)TYT175.00201754508
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi (Değirmencilik) (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!