Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları, Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Üretimde Kalite Kontrol bölümü; imalat sektörüne yönelik yenilik ve gelişmeleri takip eden, sorunlar karşısında çözüm üretebilen, geliştirme konusunda donanımlı teknik elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu program kapsamında: bilgisayar, süreç yönetimi, ölçme bilgisi, kalite yönetim sistemleri, bilgisayar destekli tasarım ve stratejik planlama gibi dersler verilmektedir. Bu programı bitiren öğrenciler dikey geçiş sınavı ile Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir. Üretimin hayati ihtiyaçları düşündüğümüzde, durması söz konusu bile değilken, bu mesleği tercih etmek, oldukça mantıklı bir harekettir.

Üretimde Kalite Kontrol bölümünü bitiren öğrenciler; özel ve devlet kurumları başta olmak üzere, imalat sektöründe ‘’kalite kontrol teknikeri’’ olarak görev alabilir.

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Düzce Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Üretimde Kalite KontrolTYT208.00201421075
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ Üretimde Kalite KontrolTYT211.00301604480
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Üretimde Kalite KontrolTYT205.00301704601

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!