Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları, Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Üretimde Kalite Kontrol bölümü; imalat sektörüne yönelik yenilik ve gelişmeleri takip eden, sorunlar karşısında çözüm üretebilen, geliştirme konusunda donanımlı teknik elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu program kapsamında: bilgisayar, süreç yönetimi, ölçme bilgisi, kalite yönetim sistemleri, bilgisayar destekli tasarım ve stratejik planlama gibi dersler verilmektedir. Bu programı bitiren öğrenciler dikey geçiş sınavı ile Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir. Üretimin hayati ihtiyaçları düşündüğümüzde, durması söz konusu bile değilken, bu mesleği tercih etmek, oldukça mantıklı bir harekettir.

Üretimde Kalite Kontrol bölümünü bitiren öğrenciler; özel ve devlet kurumları başta olmak üzere, imalat sektöründe ‘’kalite kontrol teknikeri’’ olarak görev alabilir.

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Düzce Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Üretimde Kalite Kontrol TYT 208.00 20 1421075
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ Üretimde Kalite Kontrol TYT 211.00 30 1604480
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ Üretimde Kalite Kontrol TYT 205.00 30 1704601

Üretimde Kalite Kontrol 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!