Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Uzay Mühendisliği Taban Puanları, Uzay Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Uzay Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Dünya geliştikçe farklı meslek grupları da oluşmaktadır ve tam da bu yüzden; Uzay Mühendisliği, dünyaya katkı sağlamak amacıyla hava ve uzay sisteminden faydalanmayı amaçlayan bir bilim dalı haline gelmiştir. Uzay araçlarının daha aktif olarak kullanılması ile bu bölüm mezunlarına duyulan ihtiyaç da artacaktır. Bölüm öğrencileri, fizik kanunları ve mühendislik üzerine eğitimler alır. Ayrıca astronomi bilimine ilgi duyan aday öğrenciler için bir meslekten ziyade, kesinlikle hobi olacaktır.

Uzay Mühendisliğinden mezun olan adaylar için; iş imkanları, havacılık sektöründe yaygın olarak bulunmaktadır. Askeri savunma sanayisi bünyesinde de görev alabilen mezunlar, proje kapsamında gerçekleşecek araştırmalara danışmanlık yapabilir. Uzay araçlarının üretiminde ve yerine ulaştırılmasında çalışabilmelerine ek, akademik kariyer de yapabilen  mezunlar, lisansüstü eğitim ile beraber araştırma görevlisi olabilir.

Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Uzay Mühendisliği(İngilizce) SAY 481.00 70 13782
TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ Uzay Mühendisliği(İngilizce)(Burslu) SAY 465.00 4 21549
TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ Uzay Mühendisliği(İngilizce)(%50 İndirimli) SAY 298.00 36 191534

Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
1
0
1
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!