Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / Vatanımıza Nasıl Sahip Çıkmalıyız İle İlgili Kompozisyon

Vatanımıza Nasıl Sahip Çıkmalıyız İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Vatanımıza Nasıl Sahip Çıkmalıyız İle İlgili Kompozisyon

Bu vatan öyle kolay kazanılmadı. Çanakkale’de, İzmir’de, Afyon’da ne mücadeleler ne savaşlar verildi. Ne şehitler verildi de bugünlere gelindi. Peki bizler o zor günlerde bizler için canlarını feda eden o insanların bize emanet ettikleri bu cennet vatana sahip çıkabiliyor muyuz?

Bu vatana sahip çıkmak istiyorsak öncelikle kendimizi geliştirmeli iyi bir şekilde eğitimimizi tamamlamalıyız.Böylece vatanımız için güzel işler yapabileceğiz. Sonra da vatanımızın güzelliklerine sahip çıkmalıyız. Mesela müzelerimize, tarihi eserlerimize sahip çıkmalı, onlara zarar vermemeliyiz. Yaşadığımız yerleri temiz tutmalı, vatanımızı kirletmemeliyiz.

Her zaman vatanımızı sevmeli, yabancıların bizi parayla, pulla kandırmasına izin vermemeliyiz. Vatanımız giderse bizler de başka esir milletler gibi yok oluruz. Bunu önlemenin yolu da kültürümüze sahip çıkmak, çok çalışmak, gece gündüz demeden hep bu vatanın iyiliği için ter dökmemiz gerekir.

Böyle yaptığımız gün vatanımıza sahip çıkmış oluruz. Böylece bu vatanın kurulmasında payı olan insanların vasiyetini de yerine getirmiş olacağız.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Leyla & PR YC ZH AT

    Allah razolsun, edebiyat ödevim vardı çok yardımcı oldun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir