Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Yağ Endüstrisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yağ Endüstrisi 2 Yıllık Taban Puanları, Yağ Endüstrisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Yağ Endüstrisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yağ Endüstrisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yağ Endüstrisi bölümü; iç ve dış yağ pazarında rekabet edebilecek, gıda ve hizmet sektörüne hâkim, kaliteli ve standartlara uygun ürünler üretebilecek uzman bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program dâhilinde: özel üretim teknikleri, gıda üretimi, pazarlama ve denetim gibi dersler alan bölüm mezunları, uzman bir eleman olarak iş bulabilir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Gıda Mühendisliği ve Kimya gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir. Gıda sektöründeki üretimin her geçen gün artmasıyla birlikte, bu bölümde çalışacak uzman kişilere ihtiyaç da artmaktadır. Bu nedenle; Yağ Endüstrisi bölümü, aday öğrenciler için, tercih listelerine eklenmesi gerekilen bölümlerden biridir.

Yağ Endüstrisi bölümünü bitiren öğrenciler; başta özel sektördeki fabrika ve imalathaneler olmak üzere, bakanlık ve belediyelerde de rahatlıkla iş bulabilme fırsatına sahiptir.

Yağ Endüstrisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Trakya Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Yağ EndüstrisiTYT192.00251683224

Yağ Endüstrisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!