Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Yapay Zeka Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Yapay Zeka Mühendisliği Taban Puanları, Yapay Zeka Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Yapay Zeka Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yapay Zeka Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Geleceğin mesleklerinden biri olarak görülen Yapay Zekâ Mühendisliği, insan beynine yakın hareketler uygulaması için makine programlayan bilim dalıdır. Yapay zekâ modellerini oluşturmak ve test etmek, bölüm öğrencilerinin görevlerinden bazılarıdır. Yapay zekâ mühendisleri, insan beyninin karar verme aşamalarını da incelemektedir ve bu incelemeleri yapay zekâ üzerindeki çalışmalarında da değerlendirir. Bölümü tercih edecek olan aday öğrencilerin, bilgisayar ve programlama konusuna ilgilerinin olması da önemlidir.

Yapay Zekâ Mühendisliği bölümünden mezun olan öğrenciler, yazılım şirketleri bünyesinde iş bulabilir, Şimdilik iş alanı kısıtlı gibi görünse de, ilerleyen zamanlarda birçok alanda görev alabileceklerdir. Gelişen teknoloji ile beraber, yapay zekalar birçok alanda karşımıza çıkacaktır. İş gücüne ihtiyaç duyulan yerler hem yapay zekaya hem de yapay zekâ mühendisine ihtiyaç duyacaktır.

Yapay Zeka Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi, Hacettepe Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ Yapay Zeka Mühendisliği(İngilizce)(Burslu) SAY 509.00 10 4537
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Yapay Zeka Mühendisliği(İngilizce) SAY 482.00 30 13439

Yapay Zeka Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!