Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Yapı Ressamlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yapı Ressamlığı 2 Yıllık Taban Puanları, Yapı Ressamlığı 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Yapı Ressamlığı 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yapı Ressamlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal ve eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön programı olan Yapı Ressamlığı bölümünde; mühendisler ve mimarlar tarafından tasarlanmış inşaat ve detay projelerini, bilgisayar destekli programla çizebilen meslek elemanları yetiştirmek amaçlanıyor. Bu program kapsamında: Bilgisayar destekli maket yapımı, çizim, mimari uygulama projesi, yapı malzemeleri, bina bilgisi, yapı teknolojisi, şehir ve bölge planlama gibi dersler verilerek, öğrencilerin yapı üretim ve tasarımı ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olması hedeflenir. Şekil ilişkilerini görebilen, zihinde canlandıran ve düzgün çizim yapabilen, el ve gözü eşzamanlı kullanabilme yeteneklerine sahip, titiz ve dikkatli öğrenci adayları, bu bölümü tercih listelerine ekleyebilir. Bölümden mezun olan öğrenciler, Mimarlık gibi ilgili lisans bölümlerine geçil yapabilir.

Yapı Ressamlığı bölümünü bitiren öğrenciler; Belediyelerde, İmar ve İskân Bakanlığında, resmi kurumlarda, mimarlık bürolarında, mühendislik bürolarında ve inşaat şirketlerinde iş bulabilir.

Yapı Ressamlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Aydın Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Anadolu Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ Yapı Ressamlığı (Burslu)TYT285.004510201
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Yapı RessamlığıTYT201.00301629234
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ Yapı RessamlığıTYT0.0040Dolmadı
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ Yapı Ressamlığı (%50 İndirimli)TYT0.0020Dolmadı
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Yapı RessamlığıTYT0.0011Veri Yok
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ Yapı Ressamlığı (Ücretli)TYT0.0016Veri Yok

Yapı Ressamlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!