Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Doğalgaz kullanımının giderek yaygınlaşması nedeniyle, bu alanda çalışacak uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Yapı Tesisat Teknolojisi bölümü, yenilenebilir enerji sistemlerinin temellerini bilen ve teknolojik araçları kullanmayı/ kontrol etmeyi bilen bireyler yetiştirmek amaçlar. Bu program kapsamında: Sıhhi tesisat, ısıtma sistemleri, doğal gaz tesisatı, termodinamik, yenilenebilir enerji ve güneş enerjisi gibi dersler verilmektedir. Bölüm mezunları, ‘’Yapı Tesisatı Teknikeri’’ unvanını alır. Eğitim içeriği olarak, binalardaki temiz ve atık su, doğal gaz ve yangın tesisatlarını kurmak, bakımını ve arıza iyileştirmelerin yapılmasını öğretmek esas alınır. Bölümden mezun olan adaylar, dikey geçiş sınavı ile Makine Mühendisliği ve Enerji Yönetimi gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Yapı Tesisat Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; inşaat sektöründeki yapı tesisatı alanında çalışabilir, proje ve taahhüt aşamalarında görev alabilir.

Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Iğdır Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Yapı Tesisat Teknolojisi TYT 214.00 40 1367057
IĞDIR ÜNİVERSİTESİ Yapı Tesisat Teknolojisi TYT 0.00 40 Dolmadı

Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!