Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Yaşlı Bakımı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yaşlı Bakımı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Yaşlı Bakımı (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Yaşlı Bakımı (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yaşlı Bakımı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tıbbın hızla gelişmesi, yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve bireylerin sağlık konusunda artan bilinç düzeyleri bütün dünyada ortalama yaşam süresini arttırmıştır. Artan yaşlı nüfus, hızla çözülmesi gereken birçok sosyal, psikolojik ve tıbbi sorunu da beraberinde getirmiştir. Geleneksel kalabalık aileden çekirdek aileye dönüş, aile bireylerinde çalışan kişi sayısının artması gibi günümüzün toplumsal gerçekleri, ortalama yaşam süreleri uzayan yaşlıların ailelerinin yanında kalmalarını güçleştirmiştir. Böylelikle yaşlanmanın getirdiği fizyolojik ve psikolojik değişiklikler yaşlıların bakım gereksinimlerini artırmıştır. Bu durum, bakıma gereksinim duyan yaşlıların günlük yaşam aktivitelerini sürdürmelerine ve hastalığa bağlı ortaya çıkan sağlık sorunlarının giderilmesine yardım edebilecek ve bu alanda çalışan diğer meslek elemanları ile beraber ekip halinde görev yapabilecek, yaşlıyı sağlık ve sosyal hizmet boyutuyla ele alabilecek elemanlara olan ihtiyacı hızla arttırmıştır. Yaşlı Bakımı bölümünün temel amacı yaşlı bireylerin gereksinim duyduğu bakımı yerine getirebilmek için gerekli tıbbi ve psikolojik ortamları hazırlayan ve sunan, yaşlı bireylerin sağlığı ve yaşam kalitelerine olumlu katkı sağlayan meslek elemanları yetiştirmektir.

Mezunlar Sağlık Teknikeri olarak kamu ve özel sektör hastanelerinde, yaşlı bakım hizmetlerinin yürütüldüğü Sosyal Hizmetler ve huzurevleri, yaşlı bakımevleri, güçsüzler yurdu, yaşlı için gündüz merkezleri gibi kurumlarda istihdam edilebilirler. Program mezunlarının ilgili mevzuat doğrultusunda dikey geçiş sınavına girerek Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ile Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümlerinde lisans tamamlama olanakları da bulunmaktadır.

Yaşlı Bakımı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Yaşlı Bakımı (Açıköğretim)TYT0.002000Dolmadı
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Yaşlı Bakımı (Açıköğretim)TYT0.00500Dolmadı

Yaşlı Bakımı (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!