Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Yat Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yat Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları, Yat Kaptanlığı 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Yat Kaptanlığı 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yat Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yat Kaptanlığı bölümü; mavi tur ve yat turizmi için yeterli düzeyde eğitim almış, her türlü yatlarda çalışabilecek ‘’Yat Kaptanları’’ yetiştirmeyi amaçlıyor. Özellikle yaz aylarında mavi tur ve yat turizmleri ülkemizde oldukça tercih edilen bir sektör ve bu alanda çalışabilecek donanımda kişiler aranmaktadır. Bu sebeple; bu bölüm, aday öğrencinin, tercihleri arasına ekleyebileceği kaliteli bir bölümdür. Bu program kapsamında: gemicilik, gemide sağlık, gemi yapısı, denizde güvenlik, tekne kullanma, liman ve işletme gibi dersler alarak mezun olan bölüm mezunları, dikey geçiş sınavı ile Denizcilik İşletmeleri Yönetimi ve Lojistik gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Yet Kaptanlığı bölümünü bitiren öğrenciler; T.C. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğünün düzenlediği ”Yat Kaptanı” sınavına girip, devlete bağlı Yat Kaptanlığı yapabilecekleri gibi, çeşitli kuruluşların yatlarında da kaptanlık yapabilme fırsatına sahiptir.

Yat Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Yat KaptanlığıTYT263.0025724280

Yat Kaptanlığı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!