Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları, Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bölüm bilgisayar sistemlerinin yazılım tasarımlarını hazırlayan mühendisler yetiştirmeyi amaçlar. Bu mühendisler yazılımla ilgili müşteri ilişkilerini ayarlarlar, müşterinin isteklerine göre analiz ve tasarım yaparlar, program yazarlar. Programın uzmanlık derslerinde yazılım programları geliştirilirken dikkat edilmesi gereken analiz ve tasarım süreçleri, kod yazılması ve test edilmesi, sürekliliği aşamalı olarak verilir. Bu bilgiler ise proje derslerinde uygumalı olarak deneyimlenir. Eğer analitik düşünme yeteneğine, problemlerin mantıklı ve yaratıcı çözümlerini bulabilme, tasarım yapabilme ve ekip çalışmasını sevme özelliklerine sahipsen, Fen ve Matematik derslerini seviyor, teknolojiye ilgi duyuyorsan Yazılım Mühendisliği bölümü senin için doğru bir seçim olabilir.

Yazılım Mühendisliği mezunları ilaç sanayinde, bankalarda, telekomünikasyon sektöründe, holdinglerde, elektronik savaş ve savunma sistemlerinde, robotik ve yapay- zeka sektörlerinde, oyun yazılımı yapılan iş yerlerinde, sinyal işleme merkezlerinde kolaylıkla iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİYazılım Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY279.0014237597
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİYazılım Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY277.0014245948
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİYazılım Mühendisliği(M.T.O.K.)(İÖ)SAY263.0014287851
FIRAT ÜNİVERSİTESİYazılım Mühendisliği(M.T.O.K.)(İÖ)SAY263.0016289112
FIRAT ÜNİVERSİTESİYazılım Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY261.0018295046

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
4
clap
2
unlike
1
angry
0
happy
0
love
0
confused
0
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!