Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları, Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bölüm bilgisayar sistemlerinin yazılım tasarımlarını hazırlayan mühendisler yetiştirmeyi amaçlar. Bu mühendisler yazılımla ilgili müşteri ilişkilerini ayarlarlar, müşterinin isteklerine göre analiz ve tasarım yaparlar, program yazarlar. Programın uzmanlık derslerinde yazılım programları geliştirilirken dikkat edilmesi gereken analiz ve tasarım süreçleri, kod yazılması ve test edilmesi, sürekliliği aşamalı olarak verilir. Bu bilgiler ise proje derslerinde uygumalı olarak deneyimlenir. Eğer analitik düşünme yeteneğine, problemlerin mantıklı ve yaratıcı çözümlerini bulabilme, tasarım yapabilme ve ekip çalışmasını sevme özelliklerine sahipsen, Fen ve Matematik derslerini seviyor, teknolojiye ilgi duyuyorsan Yazılım Mühendisliği bölümü senin için doğru bir seçim olabilir.

Yazılım Mühendisliği mezunları ilaç sanayinde, bankalarda, telekomünikasyon sektöründe, holdinglerde, elektronik savaş ve savunma sistemlerinde, robotik ve yapay- zeka sektörlerinde, oyun yazılımı yapılan iş yerlerinde, sinyal işleme merkezlerinde kolaylıkla iş bulabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği(M.T.O.K.) SAY 279.00 14 237597
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği(M.T.O.K.) SAY 277.00 14 245948
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği(M.T.O.K.)(İÖ) SAY 263.00 14 287851
FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği(M.T.O.K.)(İÖ) SAY 263.00 16 289112
FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği(M.T.O.K.) SAY 261.00 18 295046

Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
3
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!