Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları Taban Puanları, Yer Bilimleri Mühendisliği Programları Başarı Sıralamaları, Yer Bilimleri Mühendisliği Programları Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yerkürenin oluşumunu araştırmak ve lisans eğitimim boyunca eğitimini almak beni heyecanlandırıyor diyorsan “Yer Bilimleri Mühendisliği” aradığın bölüm olabilir. Bu mühendislik dalı dünya ve yerkürenin, dünya üzerindeki bilimsel olayların incelendiği araştırıldığı bir branştır. Yurtdışında bir çok ülkede 1950’lerde araştırılmaya ve öğrenci yetiştirmeye başlayan bu bilim dalı ülkemizde günümüzde oldukça değer kazanmış ve bölümün popülaritesini arttırmıştır. Tükenmekte olan doğal kaynakların korunması için coğrafya ve yer bilimleri donanımına hakim mezunlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu bölüm kapsamında meteoroloji, uzay bilimi ve coğrafya gibi dersler alır, ortak bir program kapsamında Jeoloji, Jeofizik ve Maden Mühendisliği hakkında bilgi sahibi olur, ihtiyaçlara cevap verebilecek birer mühendis olarak mezun olman hedeflenir.

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!